Odgrzybianie
Usuwanie Pleśni
Osuszanie
Izolacje
Czyszczenie Dachów
Elewacji, Bruków
Usuwanie Wykwitów
Solnych
Zapytanie
Zamówienie
Poczta
Dane
Firmy
Odgrzybianie i usuwanie pleśni.

Proponujemy zwalczanie grzybów oraz ich zarodników. Zwalczanie pleśni, mchów ze ścian, dachów, podłóg, sufitów, elementów konstrukcji drewnianych, gipsowych itp. Proponujemy najnowocześniejsze technologie, skuteczne środki chemiczne, wiedzę i świetny personel techniczny. Stale śledzimy najnowsze technologie i techniki pracy. Pracownicy naszej firmy obowiązkowo uczestniczą w szkoleniach teoretycznych i praktycznych. Kadra firmy bierze udział w szkoleniach krajowych i zagranicznych. Każda usługa objęta jest gwarancją Myko Polska. Gwarantujemy poufność informacji oraz najwyższą jakość usług. Pracujemy na terenie całego kraju.

Z czym walczymy?
Grzyb domowy tworzący puszysty nalot atakuje drewniane i organiczne materiały budowlane. Jego grzybnia wytwarza rozgałęzione sznury, za pomocą tych sznurów grzyb się rozprzestrzenia również po elementach betonowych i ceglanych. Sznury te przerastają spoiny i przenoszą grzyba między piętrami, z piwnic na parter, z dachów na poddasza. Grzyb ten powoduje rozkład drewna czyniąc szkody konstrukcyjne, a owocniki i przykry zapach mają ogromny wpływ na zdrowie mieszkańców zagrzybionych pomieszczeń.

Rodzaje grzybów domowych to między innymi: stroczek łzawy, gnilca mózgowata, krowiak łykowaty, twardziak łuskowaty, siarkowiec płotowy.

Sprzyjające warunki dla rozwoju grzybów to zazwyczaj: przy temperaturze około 18-20 stopni Celsjusza miejsca wilgotne, ciemne i nieprzewiewne.
Efekt końcowy zadomowienia się grzyba, to zaatakowanie drewna i murów, niszczenie poprzez zawilgocenie i kruszenie elementów, po których ten grzyb się rozprzestrzenia.
Grzyb dokonuje zniszczeń na drodze chemicznej i mechanicznej. Mechaniczne uszkodzenia powoduje przerastanie grzybem elementów zaatakowanych, a w drodze reakcji chemicznych związanych z rozwojem biologicznym grzyba wydziela się dwutlenek węgla, wilgoć oraz kwasy i alkohole.

Szkody w elementach drewnianych to: murszenie drewna oraz utrata wytrzymałości elementów na zginanie, ściskanie i spadek twardości.

Szkody w murach to: wilgoć, korozja , odparzanie i odpadanie tynków, zmurszenie cegły i kruszenie zaprawy użytej do spoin.

Wpływ zagrzybienia na mieszkańców: zaduch rozkładającej się materii, wilgoć, fruwające w powietrzu zarodniki powodują u mieszkańców takich pomieszczeń problemy z oddychaniem są powodem nudności i częstych bólów głowy.

Powody powstania zagrzybienia to:

przyczyny techniczne: złe izolacje fundamentów i ścian , złe odprowadzenie wód opadowych, źle wykonane obróbki blacharskie,

przyczyny eksploatacyjne: zła wentylacja, zaparowanie i niewietrzenie pomieszczeń.

Pleśnie występują w miejscach narażonych na przemarzanie szczególnie w narożach. Atakują one tynki , powłoki malarskie i tapety.

Powody powstania pleśni to: złe wietrzenie, zaparowanie, skraplanie się pary wodnej na skutek dużej różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia

Wpływ pleśni na mieszkańców: alergie, choroby płuc, czynniki rakotwórcze.

Zwalczanie grzyba i pleśni

I. Ustalić przyczynę zagrzybienia – techniczne lub eksploatacyjne

II. Usunąć przyczynę

III. Ustalić rodzaj grzyba – grzyb domowy, pleśń itp. - wskazana opinia firmy specjalistycznej.

IV.Dokonać odgrzybienia – dobór środków grzybobójczych i impregnacyjnych.

Szukasz
Pracy?
Barter
Współpraca
Nasi
Partnerzy
Referencje
Pliki do
Pobrania
Publikacje
Naukowe
Pisali o nas

Przyczyny eksploatacyjne: zła wentylacja, zaparowanie i niewietrzenie pomieszczeń
Pleśnie występują w miejscach narażonych na przemarzanie, szczególnie w narożach. Atakują one tynki , powłoki malarskie, tapety, boazerie, meble.